Osoby żyjące w pojedynkę najczęściej decydują się na kawalerkę lub nieco większe mieszkanie dwupokojowe. Ze względu na ograniczony metraż całej dostępnej przestrzeni, niewielka pozostaje również kuchnia. Czym powinni kierować się single podczas jej urządzania? Jakie rozwiązania sprawdzą się tu najlepiej?

Kuchnia dopasowana do naszych potrzeb

Wiele z osób żyjących w pojedynkę preferuje stołowanie się “na mieście” – w restauracjach lub bistrach. Są jednak i tacy, którzy uwielbiają gotować i na co dzień chcą rozwijać swoją pasję. To, w jaki sposób urządzimy naszą kuchnię, będzie zatem zależeć od naszych potrzeb i preferencji. W pierwszym przypadku możemy ograniczyć się do absolutnego minimum. Jeśli jednak spędzanie czasu w kuchni jest dla nas przyjemnością, warto zadbać o zaaranżowanie jej w sposób maksymalnie funkcjonalny i wygodny oraz wyposażenie we wszystkie niezbędne sprzęty.

Meble modułowe w kuchni dla singla

Kuchnie modułowe to zdecydowanie najlepsze z możliwych rozwiązań do mieszkań o niedużej powierzchni. Zestawy systemowe składają się nawet z kilkudziesięciu elementów. My jednak wybieramy tylko te, które odpowiadają naszym potrzebom. W ten sposób sami tworzymy kuchenną zabudowę, dopasowaną do dostępnej przestrzeni.

Kuchnia w małych mieszkaniach powinna pozostać otwarta na salon. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się zabudowa jednorzędowa, zwiększająca przestrzeń, a zarazem nieodbierająca komfortu podczas gotowania. Do małych mieszkań warto wybierać także jasne meble, które optycznie powiększą metraż. Propozycją kuchennej zabudowy modułowej są meble kuchenne MOHITO, oferujące bogaty wybór szafek oraz frontów w różnych kolorach.

Mini AGD dla singla — wygoda i funkcjonalność

Kuchnię, z której korzystać będzie tylko jedna osoba, możemy ograniczyć pod względem sprzętów AGD, a dokładniej ich wielkości. Co dokładnie to oznacza? Np. zamiast czteropalnikowej płyty grzewczej zdecydujmy się na model posiadający jedynie dwa palniki. Dwukomorowy zlew możemy zastąpić jednownękowym, a szeroką zmywarkę jej wąskim odpowiednikiem, dedykowanym właśnie niewielki kuchniom.

Porządek to podstawa

Bałagan nie jest sprzymierzeńcem małych kuchni. Nie chodzi tu tylko o brudne blaty czy szafki, ale przede wszystkim przedmioty znajdujące się bezpośrednio na widoku. To właśnie one potęgują wrażenie chaosu oraz sprawiają, że wizualnie nasza kuchnia wygląda na nieuporządkowaną. Powinniśmy zatem w miarę możliwości znaleźć dla większości rzeczy stałe miejsce w szafkach i szufladach, a na blacie pozostawić absolutne minimum. Efekty będą widoczne od razu!

Stolik czy barek?

Czy w kuchni dla singla znajdzie się miejsce na stolik i krzesła? Oczywiście, że tak! Nasz komplet mebli musi posiadać jednak odpowiednie wymiary, dzięki czemu nie zabierze zbyt dużo przestrzeni. W małych mieszkaniach świetnie zaprezentuje się kompaktowy i zgrabny zestaw GABO, składający się ze stołu oraz dwóch krzeseł. Zaletą tego kompletu jest znajdująca się pod blatem stolika półeczka, pozwalająca na czas posiłku odłożyć znajdujące się na nim przedmioty.

Bardzo często w kawalerkach spotkamy się również z przedłużonym blatem kuchennym, tworzącym barek. W ten sposób nie musimy uzupełniać naszego mieszkania o dodatkowy stolik. Wystarczą jedynie taborety na przedłużanych nogach lub popularne hokery.

Kategoria: Meble modułowe
Data: Posted on