Duża rodzina to duże wymagania. Więcej się tutaj kupuje. Więcej je. Częściej przygotowuje posiłki. Do przechowywania produktów spożywczych i dań potrzebna jest zatem odpowiednia przestrzeń. To samo dotyczy miejsca do gotowania i konsumowania. Kuchnia dla wieloosobowej rodzinny powinna być zatem maksymalnie przestronna oraz świetnie zagospodarowana. Efekt taki osiągniemy, decydując się na dające szereg możliwości kuchnie modułowe. Na co zwrócić uwagę, urządzając przestrzeń, z której każdego dnia korzystać będzie wielu domowników?

Pojemna przestrzeń do przechowywania

Wszystko rozpoczyna się od rozplanowania kuchennej zabudowy. Im więcej szafek, tym oczywiście lepiej. Wygospodarowanie miejsca na wszystkie produkty suche oraz zastawę stołową jest niezwykle ważnym elementem projektowania kuchni. Niezastawione blaty sprawią bowiem, że nasze wnętrze będzie prezentować się schludnie i czysto.

Jednym z rodzajów zabudowy, który spełni wymagania wieloosobowej rodziny, są meble kuchenne VELLA. System składa się z wyjątkowo bogatej gamy szafek, o różnych rozmiarach i rodzajach. Możemy wybierać ponadto spośród szerokiej palety kolorów, w jakich zostały wybarwione fronty. Przestronne kuchnie warto wyposażyć w wygodne szafki typu cargo, mogące pełnić funkcję spiżarni.

Pamiętajmy również o funkcji cichego domyku drzwiczek, zwiększającej komfort codziennego użytkowania mebli. W zachowaniu porządku pomogą ponadto organizery do szuflad i szafek, takie jak wkłady na sztućce, pojemniki i koszyczki na przyprawy oraz podwójne kosze na odpady.

Kuchnia z wyspą

Jeżeli dysponujemy dużą, otwartą powierzchnią świetnym pomysłem będzie wykorzystanie tej przestrzeni na stylową, a zarazem funkcjonalną kuchenną wyspę, czyli marzenie niejednej Pani domu. W ten sposób zyskamy dodatkowy blat roboczy, pozwalający na wspólne gotowanie. Wyspa może stać się ponadto miejscem jedzenia szybkich posiłków, popijania porannej kawy i rozmów z rodziną.

Sprzęt AGD “razy dwa”

Duże rodziny nierzadko decydują się na wyposażenie swojej kuchni w podwójne sprzęty AGD, takie jak podwójny zlewozmywak lub płyta grzewcza. W większości domów standardem jest obecnie dwudrzwiowa lodówka.

Im większa kuchnia, tym też większa może okazać się odległość pomiędzy poszczególnymi strefami. W zależności od rodzaju i ustawienia zabudowy zadbajmy o odpowiednie usytuowanie strategicznych sprzętów: lodówki, zlewu, piekarnika z płytą grzewczą oraz zmywarki. Pamiętajmy przy tym o zachowaniu przestrzeni do przygotowywania posiłków.

Coraz to częściej możemy spotkać się z projektami, na których piekarnik umieszczany jest w wysokiej zabudowie. Dzięki temu nie musimy schylać się lub kucać, by wyjąć upieczone danie.

Duży rodzinny stół

W nowoczesnych kuchniach modułowych często rezygnuje się ze stołów, które znajdują swoje miejsce w oddzielnej części jadalnej. Jeśli jednak nasz projekt przewiduje wydzielenie w kuchni miejsca do spożywania posiłków, wybierzmy modele, przy których bez problemu zmieści się cała rodzina. Jedną z doskonałych propozycji jest stół POPRAD II, o ponadczasowym, prostym wyglądzie. Jego główna zaleta to rozkładany do aż 240 cm blat, dzięki czemu w każdej chwili możemy dobrać odpowiednią dla nas szerokość.

Kategoria: Meble modułowe
Data: Posted on