Niezwykle często możemy spotkać się z określeniem, że kuchnia stanowi serce każdego domu. Dlaczego właściwie tak jest? Kuchnia to pomieszczenie, w którym koncentruje się codzienne życie i ani na chwilę nie zamiera. Nieustanna krzątanina podczas przygotowywania posiłków, poranna kawa wypija w pośpiechu przed wyjściem do pracy, pogawędki z rodziną w trakcie wspólnych spotkań. Wszystko to dzieje się właśnie w kuchni! Planując urządzanie tego pomieszczenia lub jego remont warto przygotować szczegółowy projekt. O czym powinniśmy zatem pamiętać, aranżując naszą kuchnię?

Pierwszy i najważniejszy: projekt!

Zanim zaczniemy podejmować praktyczne działania, przygotujmy dokładny projekt naszej kuchni. Najważniejsze są tu oczywiście wymiary pomieszczenia, które pozwolą nam dopasować odpowiednią zabudowę. W przypadku dużych, przestronnych wnętrz problem rozmieszczenia szafek i półek praktycznie nie istnieje. Tutaj doskonale sprawdzą się kuchnie modułowe, jak i meble na wymiar. Większe trudności czekają natomiast właścicieli niewielkich kuchni, w których każdy metr jest na wagę złota.

Rodzaj zabudowy

Po rozplanowaniu rozmieszczenia szafek, półek oraz sprzętów AGD, takich jak kuchenka, lodówka oraz zmywarka przystępujemy do kolejnego etapu, jakim jest sprecyzowanie rodzaju zabudowy. Możemy wybierać spośród kuchni na wymiar lub też zdecydować się na kuchnie modułowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, a na ostateczny wybór wpłynie z pewnością budżet, jakim dysponujemy oraz wielkość naszego pomieszczenia. Spośród tych dwóch alternatyw to właśnie meble systemowe cieszą się nieustannie wzrastającą popularnością. Jest to związane się z ich atrakcyjnymi cenami oraz szerokimi i indywidualnymi możliwościami aranżacyjnymi. W aktualne wnętrzarskie trendy świetnie wpisują się zestawy, takie jak meble kuchenne Kam Mono P2 oraz meble kuchenne KAM MONO P4.

Stylistyka i kolorystyka

Mając już przygotowany plan i rodzaj zabudowy pora na wybór stylistyki oraz kolorów, w jakich chcielibyśmy utrzymać naszą kuchnię. Najczęściej wykorzystywanymi projektami są kuchnie skandynawskie, nowoczesne oraz rustykalne. Wśród ulubionych kolorów mebli pierwsze miejsce zdobywa bezapelacyjnie biel, optycznie powiększająca każdą dostępną przestrzeń. Dużym zainteresowaniem cieszą się również szarości oraz beże. Bardziej oryginalne rozwiązanie stanowią z kolei kuchnie modułowe z wyposażeniem w kolorze czerwonym lub butelkowo-zielonym. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze prezentowało się wyraziście i niejednolicie możemy zdecydować się na dwukolorowe fronty lub ciekawą podłogę, wyłożoną na przykład kolorową mozaiką.

Materiał na fronty mebli

Z czego wykonuje się fronty do kuchni? Nasz wybór może paść na:

  • naturalne drewno, odznaczające się solidnością, trwałością oraz doskonałą estetyką,
  • płytę wiórową, dostępną w wersji laminowanej, fornirowanej, lakierowanej oraz foliowanej,
  • płytę MDF, trwałością zbliżoną do miękkiego litego drewna
  • szkło o różnym stopniu przejrzystości

Fronty są elementem, któremu powinniśmy poświęcić sporo uwagi, ponieważ to właśnie one decydują o wyglądzie i charakterze naszej kuchni oraz trwałości całej zabudowy.

Kategoria: Meble modułowe
Data: Posted on