Zastosowane tutaj meble kuchenne systemowe to zestaw szafek i szuflad wykonanych w jednej fabryce, w tym samym stylu. Kuchnie modułowe to proste i niedrogie rozwiązanie do dekoracji pomieszczeń tego typu. Zakup i montaż takiej własnej kuchni będzie niedrogi, a same meble w każdej chwili w prosty sposób można zdemontować.

Zalety mebli modułowych

Meble kuchenne modułowe są wygodne w kwestiach projektowych. Nie musisz zastanawiać się, jak wybrać szafki zgodnie ze stylem, ponieważ tutaj wszystkie zostały już za ciebie przemyślane. Po prostu wybierasz spośród proponowanych opcji w sklepie lub na zdjęciu w katalogu online. Nie potrzebujesz kompleksowego projektu ani konsultacji ze specjalistą, ponieważ wszystkie moduły wyglądają standardowo. Musisz wybrać elementy, które lubisz i skomponować je w kuchni.

Zwykle ten sam moduł jest tworzony w kilku wersjach jednocześnie. Na przykład wisząca szafka może mieć dwa lub trzy skrzydła. Cena zestawu kuchennego jest niższa niż cena sprzedawanego zestawu niestandardowego. Dodatkowo możesz łatwo obliczyć tę cenę samodzielnie.

Materiały używane do produkcji mebli

Najtańsze meble są wykonywane z płyt wiórowych. Najważniejszą zaletą tego materiału jest jego niska cena, a wadą – hydrofobowość. Płyta wiórowa jest narażona na działanie wilgoci i zaczyna pęcznieć od bezpośredniego kontaktu z wodą. W narożnikach mebli pojawiają się wióry i pęknięcia. Korzystnym rozwiązaniem jest fornir – ten rodzaj projektu elewacji jest droższy, ale także ładniejszy. Naśladuje również wykończenia drewna.

Tworzywo sztuczne jest jednym z najbardziej praktycznych wykończeń, ponieważ materiał jest mocny, trwały, łatwy w użyciu i czyszczeniu. Rama nie jest najbardziej budżetową opcją, ale wygląda bardzo stylowo. Hartowane szkło matowe lub tworzywo sztuczne jest wstawiane do ramy ze stopu aluminium. Wygląda modnie, nowocześnie, ale pamiętaj, że szkło należy często czyścić.

 

Kategoria: Meble modułowe
Data: Posted on