Kuchenna zabudowa oraz uzupełniające ją sprzęty nie są elementami, które wymienia się po krótkim czasie. Nierzadko spoglądamy na nie przez kilkanaście lat, dlatego też to zrozumiałe, że w pewnym momencie wystrój kuchni przestaje być dla nas atrakcyjny i zaczyna nas drażnić. Jeśli już po kilku latach uznaliśmy, że potrzebujemy zmian, możemy przeprowadzić szybką i tanią metamorfozę tego pomieszczenia. I to w dodatku bez konieczności kosztownego i uciążliwego, całkowitego remontu. Jak? Już podpowiadamy!

Zmiana kolorów

Zmiana kuchni nie do poznania wcale nie wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych. Jednym z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na odświeżenie obecnego wystroju jest pomalowanie ścian na nowy kolor. Oczywiście warto dodać, że zabieg ten będzie konieczny również wtedy, gdy nasze ściany po latach pokryją się brudem i nieestetycznymi plamami. Jeśli w naszej kuchni posiadamy jedną, większą i niezagospodarowaną ścianę, możemy pokryć ją także wodoodporną fototapetą z ulubionym motywem, np. kwiatami lub krajobrazem.

Co jeszcze może zmienić kolor w naszej kuchni? Zdecydowanie są to kafelki znajdujące się pomiędzy szafkami. Jeśli ich obecne wybarwienie przestało się nam podobać, wystarczy zakupić odpowiednią farbę do płytek i rozpocząć domową metamorfozę. Każdą zmianę kolorystyczną możemy połączyć ze zmianą innych elementów, które wskazujemy poniżej.

Wymiana gałek

Kuchnie modułowe pozwalają na bardzo łatwą wymianę gałek na nowe, o zupełnie innym charakterze i wyglądzie. To szybki i prosty sposób na odświeżenie całej zabudowy, a także nadanie jej odmiennego stylu. W przypadku mebli modułowych możemy również zdecydować się na odważniejsze posunięcie w postaci wymiany np. górnych frontów na inny kolor. Znajdziemy je tutaj.

Nowe tekstylia

Metamorfoza kuchni, podobnie jak sypialni, czy pokoju dziennego może polegać na zmianie tekstyliów. Nowe kolory oraz wzory wprowadzą do tego wnętrza upragniony powiew świeżości. Co jakiś czas warto wymieniać zatem firanki, zasłonki, obrusy, czy znajdujące się na stole podstawki pod talerze. W ramach tekstyliów możemy zdecydować się także na nowe obicia na krzesłach bądź zastąpienie dotychczasowych, klasycznych modeli miękkimi krzesłami tapicerowanymi takimi jak https://www.meblewersal.pl/7674-krzeslo-dior-buk.html.

Dodatki i akcesoria

Wygląd naszej kuchni zmieni się ponadto, jeśli zdecydujemy się wzbogacić go o nowe elementy dekoracyjne lub zastąpić nimi stare, zużyte dodatki. Jakie mamy w tym zakresie możliwości? Naszą metamorfozę możemy rozpocząć od dodatkowej roślinności. Niekoniecznie muszą być to jednak stawiane na stole, czy parapecie kwiaty. Ciekawszą propozycję stanowią naturalne zioła w doniczkach, zawieszone na kuchennym relingu lub efektowna zieleń zwisająca z sufitu.

Spośród innych propozycji nasz wybór może paść na nowy blok na noże eksponowany na blacie, designerskie pudełka i pojemniki na herbatę, czy kawę bądź duże, eleganckie kosze na warzywa i owoce. Warto rozważyć również zakup stylowej lampy sufitowej lub jeśli jest to możliwe, dodatkowe oświetlenie stołu w kuchni.

Kategoria: Meble modułowe
Data: Posted on