Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech kuchni. Każdy z nas chce, aby było to wnętrze wygodne, stwarzające jak najlepsze warunki do pracy i swobodnego przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi strefami. O komforcie korzystania z kuchni decyduje w pierwszej kolejności rodzaj oraz układ kuchennej zabudowy, a także rozmieszczenie wewnętrznych półek do przechowywania. Doskonałe możliwości w tym zakresie stwarzają meble modułowe.

Kuchnie modułowe – indywidualne planowanie

Kuchnie modułowe to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią decydować, planować oraz projektować. Specyfika mebli systemowych polega bowiem na indywidualnym doborze szafek oraz stworzeniu z nich spójnej, jednolitej zabudowy kuchennej. W rezultacie otrzymamy kompozycję, która doskonale wpasuje się w układ naszego wnętrza oraz zaspokoi nasze potrzeby. Może być to zarówno zabudowa jednorzędowa, dwurzędowa, w kształcie litery „U”, „G”, jak i „L”. Ogromne możliwości aranżacyjne to wynik mnogości elementów, z jakich składają się poszczególne serie meblowe.

W kolekcjach znajdziemy zarówno szafki dolne, jak i górne o różnych wymiarach. Jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, z szufladami lub drzwiami i szufladami. Z przeszkleniami lub bez. Meble modułowe pozwolą nam ponadto spersonalizować ich wygląd poprzez wybór kolorystyki oraz rodzaju wykończeń.

Kuchnie modułowe – porządek i harmonia

Jak utrzymać porządek w kuchni? Mimo regularnego sprzątania po każdym gotowaniu wielu z nas ma wrażenie, że ich kuchnia wciąż nie wygląda na czystą. Najczęściej wynika to ze zbyt dużej ilości akcesoriów, które nie mają swojego stałego miejsca i przez to „zagracają” blat, parapet bądź stół. Indywidualnie dobrane szafki kuchenne pozwolą nam uniknąć tego problemu. To my ustalmy ich rozmieszczenie, decydujemy o szerokości i ilości, biorąc pod uwagę już posiadany asortyment oraz doświadczenie z użytkowania innych kuchni.

Meble modułowe słyną z funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szafki cargo, wysuwane kosze na garnki, czy obrotnice w szafkach narożnych. Doskonałym przykładem kuchennej serii modułowej oferującej bogaty wybór mebli jest https://www.meblewersal.pl/166-meble-kuchenne-olivia-soft-systemowe.

Zabudowa o różnorodnej stylistyce

Kolejną z wielu zalet kuchni modułowych stanowi ich dostępność w wielu różnorodnych wariantach stylistycznych. Nie są to tylko designerskie meble nowoczesne, o połyskujących gładkich frontach i bezuchwytowym systemie otwierania. Znalezienie wyposażenia, które swoim wyglądem nawiązuje do pięknych, klasycznych kuchni z drewna, czy też lekkiego i świeżego klimatu skandynawskiego nie będzie zatem stanowiło żadnego wyzwania.

Jest to zasługą przede wszystkim szerokiej gamy kolorystycznej, w jakiej wybarwione są meble. Paleta rozpoczyna się na klasycznej i ponadczasowej bieli i szarości. Następnie przebiega przez beże, brązy, butelkową zieleń, granat, a kończy na ciemnym graficie lub czerni. O charakterze kuchni zadecyduje także rodzaj frontów – czy będą to powierzchnie gładkie, frezowane, matowe, a może połyskujące? Ostatni „szlif” to wybór uchwytów – czarnych, srebrnych, drewnianych, czy też z mosiądzu w kolorze starego złota. W nowoczesnych wnętrzach często rezygnuje się z tradycyjnych uchwytów na rzecz gładkich frontów lub subtelnych frezów, ułatwiających otwieranie szafek.

Kategoria: Meble modułowe
Data: Posted on